Orbs یک دوره جدید در جراحی سرطان پستان

 سرطان سینه شایع ترین سرطان در بین زنان هندی است و تخمین زده می شود سالانه 400000 زن در سراسر جهان بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند. اگرچه میزان مرگ و میر در طول دو دهه گذشته کاهش یافته است، بروز با میانگین خطر طول عمر حدود 10 درصد همچنان در حال افزایش است. بروز ثبت شده در دهلی 24.8 مورد جدید سرطان پستان در سال به ازای هر 100000 زن است که در سال 2005 به 32.2 افزایش یافت. بروز این بیماری در اوایل سی سالگی شروع به افزایش می کند و در گروه سنی 50-65 سال به اوج خود می رسد. خطر ابتلا به سرطان سینه در صورتی که زن یکی از بستگان درجه یک (مادر، خواهر و دختر) داشته باشد که به سرطان سینه مبتلا شده باشد، تقریباً دو برابر می شود.

مهم ترین عوامل خطر ابتلا به سرطان سینه جنسیت (زن بودن) و سن (افزایش سن) است. حدود 90 درصد از سرطان های سینه به دلیل ناهنجاری های ژنتیکی است که در نتیجه روند پیری و به طور کلی زندگی اتفاق می افتد.

حدود 20 تا 30 درصد از زنانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند، سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند.

حدود 5 تا 10 درصد از سرطان های سینه ناشی از جهش های ژنی است که از مادر یا پدر به ارث رسیده است. جهش ژن های BRCA1 و BRCA2 شایع ترین هستند. زنان مبتلا به این جهش ها تا 80 درصد در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه در طول زندگی خود هستند و اغلب در سنین پایین تر (قبل از 50 سالگی) تشخیص داده می شوند. تشخیص زودهنگام سرطان سینه نقش اساسی در دستیابی به درمان این سرطان دارد.

دوره مدیریت جراحی با اعمال فوق رادیکال شروع شد تا عمل رادیکال یعنی ماستکتومی سنتی Halsted سپس عصر رویکرد اصلاح شده فرا رسید. این عمل های جراحی تهاجمی هیچ بهبودی در بقای کلی (OS) نشان نداده اند. بیماران نه تنها آسیب روانی داشتند، بلکه در درازمدت عوارض زیادی مانند ادم لنفاوی بازو و غیره داشتند. برای رفع این معایب رویکرد تهاجمی، جراحی محافظه کارانه را شروع کردیم. سپس نتایج مطلوب به عنوان یک نتیجه از بزرگترین کارآزمایی های طولانی مدت گزارش شد که بقای قابل مقایسه را نشان داد که مستقل از روش جراحی یعنی ماستکتومی در مقابل BCT است. این بررسی اجمالی ما را بر آن داشت تا رویکرد زیبایی شناختی را در جراحی های محافظه کارانه سرطان سینه بگنجانیم. این امر عصر جدیدی را در مدیریت جراحی سرطان سینه به وجود آورده است و این روش ORBS نامیده می شود.

ORBS به معنای جراحی انکوپلاستیک و ترمیمی پستان است. جراحی انکوپلاستیک اصول انکوجری را با تکنیک های جراحی پلاستیک ترکیب می کند.

مفهوم انکوپلاستیک موجی از آینده برای مدیریت جراحی سرطان پستان است. این یک تکنیک نوظهور سریع و نوآورانه است که نه تنها مدیریت جراحی سرطان سینه را تغییر داده است، بلکه آسیب روانی ناشی از از دست دادن سینه یا زندگی با پستان ناقص را کاهش داده است. روزهایی که جراحان به سادگی حفره را ترک می کردند تا با هماتوم پر شود یا اجازه تشکیل سروما را بدهند، گذشته است. جراحی انکوپلاستیک در حال تبدیل شدن به یک مهارت ضروری برای همه جراحان سینه و یا جراح عمومی و جراح پلاستیک به صورت ترکیبی است.

امروزه، درمان حفظ پستان به استاندارد مراقبت برای بسیاری از زنان مبتلا به سرطان سینه تبدیل شده است. تا کنون ما در حال انجام جراحی حفظ پستان، بخشی از استاندارد BCT بودیم که در آن درمان اولیه ماستکتومی جزئی (لومپکتومی یا کوادرانکتومی) با پرتوهای کمکی و شیمی درمانی است. اما بروز نتایج زیبایی ضعیف با BCT استاندارد نسبتاً زیاد است. اکنون تکنیک انکوپلاستیک نه تنها سینه را حفظ کرده است، بلکه سینه ای زیبا، متقارن و خوش فرم را حفظ می کند. برنامه ریزی ضعیف در جراحی حفظ پستان (BCT) گاهی اوقات منجر به تغییر شکل غیرقابل قبولی شده است.

این تکنیک نتایج ضعیف زیبایی را پس از برداشت گسترده تومور از بین می برد. رزکسیون انکوپلاستیک یک روش درمانی است نه بیوپسی سینه. بر روی بیمارانی با تشخیص اثبات شده سرطان سینه انجام می شود. هدف اصلی ما این است که یک بار به اتاق عمل برویم و یک عمل قطعی انجام دهیم که نیازی به عمل مجدد ندارد. در صورت امکان، بیوپسی اولیه پستان، باید با استفاده از یک تکنیک کم تهاجمی از راه پوست، یعنی سرنگ و سوزن با خلاء یا بیوپسی مرکزی انجام شود. برش بیوپسی هسته بسیار کوچک است و می توان آن را با نوار استری بست.\

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از سایت ما دیدن فرمایید : پروتز سينه اقساطي

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *